Aktualności

Mistrzostwa Powiatu Legnickiego
W czwartek 28 stycznia donośne krzyki dochodzące z sali gimnastycznej , przyciągnęły wielu uczniów do kibicowania naszej siatkarskiej reprezentacji dziewczyn . Rywalizacja toczyła się o miano Mistrza Powiatu Legnickiego . Niestety nie każdy miał możliwość oglądania meczy , ponieważ rozpoczęły się ono około godziny 10 . Warunki atmosferyczne też nie były dobre . Jedna z drużyn właśnie z tego powodu nie mogła przyjechać na rozgrywki . Pierwszy mecz grało Gimnazjum z Prochowic z Gim Team . Dziewczęta w tym meczu pokazały klasę i bez żadnych problemów wygrały 3:0 . Kolejny mecz rozegrany był pomiędzy Gimnazjum numer 2 w Chojnowie a Gimnazjum Prochowice . Lepszy okazał się jednak Chojnów , wygrywając 3:0 .O pierwsze miejsce walczyliśmy z Gimnazjum numer 2 w Chojnowie . Zespół pana Zatorskiego spisywał się kapitalnie . Częste zmyłki dawały punkty. Również atak funkcjonował poprawnie. Wszystko było dobrze, tyle że dziewczęta zbyt szybko pomyślały o zwycięstwie . Wykorzystała to drużyna przeciwna , która wygrała 2 seta z nami . Gim Team w końcu w 3 secie "zszedł na ziemie" i wygrał cały mecz 3:1 . Szczęście dziewczyn było nie do opisania . Nie ma się co dziwić ,bo przecież są teraz Siatkarskimi Mistrzyniami Powiatu Legnickiego .
Mecze :

Gimnazjum Prochowice 0:3 Gimnazjum numer 1 w Chojnowie
Gimnazjum Prochowice 0:3 Gimnazjum numer 2 w Chojnowie
Gimnazjum numer 1 w Chojnowie 3:1 Gimnazjum numer 2 w Chojnowie

Miejsca :
1.Gimnazjum numer 1 w Chojnowie
2.Gimnazjum numer 2 w Chojnowie
3.Gimnazjum Prochowice

data publikacji: 2010-02-25 22:13
 
Rocznica Odzyskania Niepodległości
Aby uczcić rocznicę odzyskania niepodległości, 10 listopada przygotowano specjalny apel. Miał on na celu przypomnienie najważniejszych dat. Chór i zespół instrumentalny prowadzony przez pana Tomasza Susmęda spisał się świetnie. Ich wykonanie nadało klimat całemu przedstawieniu. Pod czas ich występu usłyszeć można było : "Przybyli ułani pod okienko" ,"Marsz pierwszej brygady" ,"Białe róże" i wiele wiele innych znanych utworów . Podziękowania należą się również pani Elżbiecie Myszograj, która przygotowała program artystyczny. Kapitalną recytację "Reduty Ordona",III części "Dziadów", "Targowiczan","Ta , co nie zginęła ","Żalu szarmaty" zawdzięczamy uczennicom klas II b i I c. Każdego zafascynował także polonez w wykonaniu klasy I c. Tą częścią akademii zajęła się pani Małgorzata Truskowska. Całość publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Liczymy , że większość dat podanych na apelu została zapamiętana
data publikacji: 2009-11-13 15:40
 
Halloween
30 października w naszej szkole grasowały różne potwory, straszydła. Młodzież nie bez powodu przebrała się w te straszne stroje. Tego dnia odbył się konkurs Halloween, organizowany przez klasę III c, obecnych gospodarzy szkoły. Zawody cieszyły się tak wielkim zaangażowaniem uczniów, że nawet ci co udziału w nim nie brali, byli przebrani. Na czwartej lekcji wszystkie klas , które wystawiły przedstawicieli, kibicowały swoim reprezentantom w sali. Początkowo jury oceniało ogólny wygląd. Tu bez wątpienia było trudno wyłonić dalszych uczestników. Wszyscy zadziwiali swoją oryginalnością. Do następnej konkurencji przeszło tylko siedem klas. Tutaj musieli się oni popisać zręcznością, ponieważ trzeba było zjeść jabłko, wiszące na sznureczku. Zabawa wywołała dużo radości. Temu zadaniu podołało tylko pięć klas. Potem przyszedł czas na trzecią konkurencje, gdzie trzeba było jak najszczelniej owinąć partnera papierem toaletowym. Po burzliwej dyskusji do finału przeszły jedynie trzy klasy. Zwycięzce miała wyłonić zabawa, polegająca na tym, aby w jak najkrótszym czasie zjeść serek. Żeby nie było tak łatwo, osoba karmiąca miała zawiązane oczy. Tą konkurencje i całe zawody wygrała klasa II c. Wszystkie klasy otrzymały po cukierku, a pierwsza trójka słodki poczęstunek z dyplomem. Poza dobrą zabawą, każdy dowiedział się również coś więcej na temat święta Halloween. Dziękujemy za zorganizowanie konkursu klasie III c. Liczymy, że reszta klas wykaże się pomysłowością i tak samo umili nam czas. K. T.
data publikacji: 2009-11-12 09:25
 
Akademia z okazji nadania imienia szkole
Dnia 12.10.2009r. odbyła się akademia z okazji nadania imienia Jana Pawła II naszej szkole . Na początek, żeby uczcić ten dzień o godz. 9 odbyła się Msza św. Wkrótce potem wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zostali zaproszeni na akademie zorganizowaną przez uczniów i pracowników jedynki . Wszystko rozpoczęło się ślubowaniem pierwszych klas. Po uroczystym rozpoczęciu nastąpiła część artystyczna, w której nasi koledzy i koleżanki przybliżyli nas do życia Papieża . Następnie podczas tej uroczystości zaprezentował się chór , zespół taneczny , zespół naszych szkolnych muzyków grających na gitarach. Po akademii wszyscy mieli okazje wykazać się swoją wiedzą na temat życia Jana Pawła II poprzez pisemny konkurs.
data publikacji: 2009-11-12 09:19
 
Otrzęsiny klas pierwszych
9 października 2009 r. odbyły się w naszej szkole otrzęsiny.
Przygotowali je uczniowie klas drugich pod nadzorem wychowawców: pani Alicji Szczypińskiej, pani Moniki Inglot, pana Dariusza Wołoszyna, pana Jarosława Chęś i pana Andrzeja Świdurskiego. W sali gimnastycznej oprócz dyrekcji, nauczycieli i oczywiście pierwszoklasistów znaleźli się także zaproszeni goście, a mianowicie uczniowie klas szóstych z okolicznych szkół podstawowych wraz z opiekunami.

W tym roku motywem przewodnim był kosmos. Wśród konkurencji przygotowanych specjalnie na tę okazję znalazły się następujące zadania: wykonanie maski kosmity, szukanie latających talerzy, kosmiczny tor przeszkód, łatanie dziury w uszkodzonym statku kosmicznym, kosmiczne karaoke, wybór kosmicznego osiłka, księżycowy taniec na gazecie, kosmiczne zagadki. Konkurencje wywołują więc na sali kosmiczne emocje i lata świetlne śmiechu. Zarówno główni bohaterowie, jak i młodsi koledzy czują galaktyczne podekscytowanie. Wcale nie tak łatwo zostać gimnazjalistą, ale, o dziwo, wszystkim się udaje. Szóstoklasiści oddychają z ulgą z nadzieją, że i dla nich przyszłoroczne otrzęsiny zakończą się szczęśliwie. Przekonują się o tym w zupełności, kiedy wraz z pierwszoklasistami udają się na ognisko, gdzie przy akompaniamencie gimnazjalnych gitarzystów upieczona własnoręcznie kiełbaska smakuje jak nigdy. A przy tym można jeszcze udowodnić starszym kolegom, kto jest lepszy w siatkówkę lub palanta. Jeszcze tylko przeciąganie liny oraz tor przeszkód i trzeba się żegnać. Jednak nie na długo. Do zobaczenia za rok!

Zwycięskie klasy otrzymały słodkie upominki, natomiast dla pozostałych przewidziano księżycowe krążki (plastry cytryny) :)

data publikacji: 2009-10-13 12:29
 
<< nowsze | 1  | 2  | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | 11  | 12  | 13  | 14  | 15  | 16  | 17  | 18  | 19  | 20  | 21  | 22  | 23 | 24  | 25  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie