Aktualności

POTRÓJNY SUKCES UCZENNICY GIMNAZJUM NR 1!!!
Miło nam poinformować, że uczennica klasy II a naszego gimnazjum- Manuela Baran została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego ,,Multitest 2013" zorganizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjów, którzy pragną sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z ulubionych przedmiotów. Manuela zakwalifikowała się również do finału konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka niemieckiego. Jego organizatorem jest Dolnośląski Kurator Oświaty przy współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu i Wyższą Szkołą Filologiczną we Wrocławiu.
Spośród 186 uczestników etapu powiatowego w ścisłej czołówce znalazło się zaledwie 25 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 40 punktów z testu konkursowego.
Nie są to jednak jedyne sukcesy naszej uczennicy. Już w lutym 2014 r. weźmie ona udział w eliminacjach okręgowych 37. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. Olimpiada ma na celu zainteresowanie młodzieży językiem niemieckim, poznanie kultury i literatury krajów niemieckiego obszaru językowego oraz lepsze przygotowanie przyszłych kandydatów na studia z zakresu filologii germańskiej.
Na uwagę zasługuje fakt, że jej uczestnikami są przede wszystkim uczniowie szkół średnich, więc tylko gimnazjaliści o bardzo wysokim poziomie wiedzy oraz umiejętności językowych są w stanie sprostać wymaganiom konkursowym postawionym przez organizatorów.

Gratulujemy Manueli i nauczycielowi języka niemieckiego- p. Jarosławowi Chęsiowi oraz życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursów!!!

data publikacji: 2013-12-11 18:12
 
Mikołajki
6 grudnia 2013 r., tradycyjnie już, świętowaliśmy w naszej szkole mikołajki. Były prezenty, kiermasz z pysznymi wypiekami ( zorganizowany przez kl. III c ) oraz nastrojowa muzyka. W tym dniu również biblioteka szkolna postanowiła wręczyć uczniom upominki za udział w imprezach i konkursach bibliotecznych. Oto nagrodzone osoby:...........
data publikacji: 2013-12-06 18:07
 
Konkurs wiedzy i AIDS w Gimnazjum nr 1
Dnia 2 grudnia 2013 r. w Gimnazjum nr 1 im. JP II w Chojnowie rozstrzygnięte zostały dwa konkursy: Konkurs plastyczny na plakat „Narkotyki a AIDS” oraz Szkolny Konkurs Wiedzy na temat: „Narkotyki a AIDS”. Do konkursów przystąpiło 44 uczniów. Jury w składzie: p. Kataryna Łochocka z legnickiego Sanepidu, p. Barbara Kułacz- przełożona pielęgniarek z chojnowskiej Przychodni Zdrowia, p. Bożena Pawłowska- pielęgniarka szkolna, organizatorki konkursu: p. Izabela Giersok- nauczyciel i p. Bożena Zawadzka- pedagog szkolny, wyłoniły laureatów konkursów. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy słodycze.
data publikacji: 2013-12-05 21:37
 
WYRÓŻNIENIE W POWIATOWYM KONKURSIE ,,PREWENCJA TEATRALNA"
W piątek 22.11.13 r. w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy odbył się X Finał Powiatowego Konkursu ,,Prewencja Teatralna". Jego organizatorem jest Wydział ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Legnicy oraz legnicka Straż Miejska. Konkurs ma na celu rozwijanie umiejętności unikania sytuacji powodujących zagrożenie życia bądź zdrowia dzieci i młodzieży.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie, którym temat bezpieczeństwa nie jest obojętny, uczestniczą w powyższej imprezie od samego początku jej istnienia, włączając w swoje działania o charakterze profilaktycznym również koleżanki i kolegów ze szkół podstawowych. Tym razem koło teatralne przygotowało spektakl traktujący o cyberprzemocy, za który otrzymało wyróżnienie! Warto dodać,że jednym z członków jury, oceniającego zaprezentowane przez szkoły gimnazjalne przedstawienia, była znana wszystkim aktorka- p. Marzena Kipiel- Sztuka. Gratulujemy!!! : )

data publikacji: 2013-11-25 17:09
 
Obóz naukowy w Szklarskiej Porębie.
W minionym tygodniu połowa naszej szkoły gościła w Szklarskiej Porębie. W dniach 28-31 października 2013 roku odbywał się tam obóz naukowy. Przez cztery dni uczniowie naszego gimnazjum nabywali umiejętności z zakresu edukacji regionalnej, języka angielskiego, przedmiotów przyrodniczych i śpiewu. Umiejętności te wykorzystali podczas wieczornicy, biegu patrolowego oraz ekspedycji górskiej. Były też rozgrywki sportowe i dyskoteki.

W trakcie obozu ujawniło się wiele talentów. Nasi chłopcy są mistrzami w pochłanianiu pizzy, a dziewczęta to prawdziwe kozice górskie. Mamy też wspaniałych "deszyfrantów", mapowych, botaników, topografów, mierniczych, tancerzy, o piłkarzach nie wspominając :)

Kadrze nauczycielskiej szczególnie miło było słyszeć od przewodników górskich, że nieczęsto zdarza im się prowadzić tak kulturalne i zdyscyplinowane grupy gimnazjalne, jak nasza.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

data publikacji: 2013-11-06 08:53
 
<< nowsze | 6  | 7  | 8  | 9  | 10 | 11  | 12  | 13  | 14  | 15  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie