Aktualności

Rekrutacja
Drodzy uczniowie Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Chojnów. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rekrutacji do Gimnazjum nr 1 w Chojnowie na rok szkolny 2014/2015.
data publikacji: 2014-03-04 16:47
 
Nagroda dla uczennicy Gimnazjum nr 1 w Chojnowie.
Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs „Pisz śmiało, a w mieście będzie się działo”. Z potrzeby serca, z chęci zmian i zrozumienia uczniowie podjęli próbę ukazania świata swoimi oczami. Laureatka konkursu, uczennica kl. III c ZUZANNA SAMBOR dotknęła problemu kultywowania tradycji i świadomości narodowej w środowisku młodzieży. Zuzanna udowodniła, że młodzież, wbrew błędnej opinii, interesuje się historią kraju i regionu. Zauważyła, że jej rówieśnicy często pochylają się nad faktami dziejącej się codziennie historii. Dostrzegła, że bardzo ważną rolę w kształtowaniu światopoglądu młodego człowieka stanowią spotkania z przedstawicielami środowisk kombatanckich, krzewienia kultury kresowej, Związku Sybiraków. Uwierzyła, że od młodych zależy przyszłość kraju, którego chce być świadomą obywatelką. Mam nadzieję, że nasza uczennica zarazi innych swoim patriotyzmem, a dzięki jej wypowiedzi dorośli przychylnym okiem spojrzą na młodych entuzjastów. Jesteśmy dumni z dojrzałości naszej uczennicy i gratulujemy jej pięknej wygranej. Opiekunką uczennicy była p. Ewa Wołoszyn.
data publikacji: 2013-12-28 11:56
 
Jasełka 2013
Z okazji zbliżających się świąt uczniowie naszej szkoły przygotowali Jasełka, które w skupieniu mogliśmy zobaczyć 20 grudnia 2013 r. Po jasełkach w poszczególnych klasach odbywały się Wigilie. Opłatki i poczęstunek pojawiły się na każdym stole, a i życzeniom świątecznym nie było końca. Kolędowali również nauczyciele i pracownicy naszego gimnazjum - efekt możesz zobaczyć klikając tu :
http://www.youtube.com/watch?v=Wveujd4tcJ8#t=55
data publikacji: 2013-12-24 10:34
 
Jarmark Świąteczny
18 grudnia 2013, po raz kolejny w naszej szkole, młodzież zorganizowała Jarmark Świąteczny. W sprzedaży były piękne stroiki, karki świąteczne, pierniczki, ciasta, rózgi, czapki mikołaja oraz inne słodkie niespodzianki. Wśród wszystkich losów ukryte byłe nagrody specjalne. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i pomoc w przygotowaniach do Jarmarku. Pieniądze, które zebraliśmy zostaną przeznaczone na nagrody konkursowe do nauki języka angielskiego.
data publikacji: 2013-12-21 14:16
 
Drezno w przedświątecznym klimacie.
W dniu 13.12.2013 r. grupa 24 uczniów naszej szkoły wybrała się pod opieką nauczycieli (p. Anny Kucharczyk, p. Klaudii Dominiak i p. Michała Krzyżanowskiego) na wycieczkę do Drezna, która miała charakter edukacyjny. Dała uczniom możliwość sprawdzenia posiadanych umiejętności językowych oraz zapoznania się z niemieckim tradycjami bożonarodzeniowymi. Najpierw zawitaliśmy jednak do rezerwatu skalnego Bastei (są to monumentalne ostańce skalne, które ogląda się, chodząc po przerzuconych pomiędzy nimi mostkach i kładkach), skąd można podziwiać piękno Parku Narodowego Szwajcarii Saskiej. Widoki zapierały dech w piersiach. Następnie ruszyliśmy na podbój Drezna........
data publikacji: 2013-12-16 15:40
 
<< nowsze | 5  | 6  | 7  | 8  | 9 | 10  | 11  | 12  | 13  | 14  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie