Aktualności

Piknik majowy
1 maja 2014 r. utalentowana młodzież Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II miała przyjemność uczestniczyć w pikniku zorganizowanym z okazji 10 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.Odbył się on na Stadionie Miejskim w Chojnowie. Podczas występu, zatytułowanego ,,Melodie Europy", uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz językowe. Naszą szkołę reprezentował zespół z klasy III a, Natalia Kondziołka z klasy III b oraz Sandra Spirydowicz z klasy II a. Młodzież, niezrażona pogarszającą się z minuty na minutę pogodą, z radością i dużym zaangażowaniem wystąpiła przed przemokniętą w deszczu publicznością. Kolejną okazję do zaprezentowania swoich zdolności wokalnych, muzycznych i językowych uczniowie Gimnazjum nr 1 w będą mieli 28 maja, podczas Dnia Europejskiego, który jak co roku odbędzie się w naszej szkole.
data publikacji: 2014-05-11 10:25
 
Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
30 kwietnia 2014 r. w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II odbyła się uroczysta akademia z okazji 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się ona od wprowadzenia sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego.
data publikacji: 2014-05-11 10:22
 
Sukces w Konkursie Wiedzy Pożarniczej
Dnia 31 marca 2014 r. po raz kolejny odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" w gościnnych murach Starostwa Powiatowego w Legnicy. Niezmiernie miło jest nam poinformować o sukcesie uczennicy klasy 3c naszego gimnazjum. Natalia Bałaj swoją imponującą wiedzą wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych, a co za tym idzie reprezentowała będzie nasz powiat na etapie wojewódzkim. Podobnym sukcesem poszczycić może się również Jakub Szczupak, uczeń klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Kuba będzie reprezentował powiat legnicki w kategorii szkół podstawowych. Młodzieżą opiekowali się: pani Helena Malak-Fotiadis i pan Dariusz Wołoszyn.
data publikacji: 2014-04-02 17:41
 
DZIEŃ TEATRU W GIMNAZJUM NR 1
W czwartek 27 marca po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Teatru. Imprezę zorganizowali uczniowie należący do Szkolnego Koła Teatralnego. Wśród atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję znalazły się:

- Konkurs Wiedzy o Teatrze, podczas którego młodzież musiała wykazać się znajomością podstawowych pojęć teatralnych, rozpoznać tytuły utworów scenicznych na podstawie wylosowanych fragmentów czy namalować karykaturę ulubionej polskiej aktorki lub aktora;

- teatralna loteria z sentencjami dla uczniów klas I uwieńczona rozlosowaniem nagród- niespodzianek;

-wystawka tematyczna w holu szkoły, na której znalazły się m.in. zasady teatralnego savoir- vivre’u oraz słowniczek pojęć teatralnych na wesoło,

Ponadto zadaniem każdej klasy było zaprezentowanie sceny teatralnej opartej na jednej z lektur obowiązujących w gimnazjum. Trzeba przyznać, że wszyscy uczniowie znakomicie przygotowali się do tej konkurencji. Zgromadzili niezbędne rekwizyty, własnoręcznie wykonali elementy scenografii. Podziękowania należą się również wychowawcom.

Powyższe inicjatywy spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Młodzież dobrze się bawiła, a przy okazji poszerzyła swoją wiedzę z zakresu literatury i teatru.

data publikacji: 2014-03-28 16:38
 
Deng Deng
Znamy wyniki II edycji międzyszkolnego konkursu językowego z języka angielskiego i niemieckiego DENG DENG, przeprowadzonego dnia 20.03.2014 w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie. Wyróżnienia za uzyskanie wysokiej lokaty z języka angielskiego otrzymała Aleksandra Najda uczennica klasy III C.

W konkursie z języka niemieckiego II miejsce zajęła Manuela Baran uczennica klasy II A, wyróżnienia za uzyskanie wysokiej lokaty otrzymał- Szymon Ostropolski uczeń klasy III C. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy a w/w gratulujemy sukcesu.

data publikacji: 2014-03-21 07:26
 
<< nowsze | 3  | 4  | 5  | 6  | 7 | 8  | 9  | 10  | 11  | 12  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie