Aktualności

Mityng Pływacki Dzieci i Młodzieży
W miniony piątek Fundacja Smak Sukcesu przy Gimnazjum nr 1 w Chojnowie hucznie zakończyła projekt „Każdy może zostać mistrzem” współfinansowany przez Burmistrza Chojnowa pana Jana Serkiesa. W Mityng Pływackim Dzieci i Młodzieży wzięło udział blisko dwustu młodych zawodników. Mali i duzi, chłopcy i dziewczęta dzielnie walczyli o miejsca na podium i medale. Niektórzy bili rekordy życiowe, inni walczyli z własnymi słabościami. Wszyscy dobrze się bawili i za sportową postawę zasłużyli na słowa uznania.
Za pomoc w realizacji projektu i Mityngu serdecznie dziękuję nauczycielom wychowania fizycznego z Gimnazjum Nr 1 w Chojnowie, a szczególnie panom Maciejowi Cieśli i Andrzejowi Traczowi.
Podziękowania kieruję też do Pana Burmistrza Jana Serkiesa za wsparcie projektu oraz pani dyrektor Elżbiety Borysewicz za udostępnienie basenu.
Magdalena Czapska
Prezes Fundacji Smak Sukcesu
data publikacji: 2015-04-18 14:45
 
Wielokulturowy tygiel
W pierwszym tygodniu lutego Jedynka była prawdziwym wielokulturowym tyglem. Po raz kolejny, dzięki staraniom naszych anglistek, gościliśmy zagranicznych studentów, którzy na lekcjach języka angielskiego opowiadali o swoich krajach. Goście przyjechali do nas z odległych zakątków świata: Ray z Indonezji, Ani z Gruzji a Yannis z Chin. Podczas zajęć, uczniowie gimnazjum i szkół podstawowych poznawali kulturę i tradycje Chin, Indonezji i Gruzji, uczyli się jeść pałeczkami, próbowali tańczyć gruziński taniec ludowy oraz ćwiczyli tai-chi. Lekcje, choć wesołe, poważnie uświadomiły młodzieży, jak ważna jest znajomość języka angielskiego, dzięki któremu mogli porozumieć się z tak egzotycznymi gośćmi.

Studenci tak bardzo zżyli się z naszymi uczniami, że w ostatni dzień swojego u nas pobytu pojechali z klasą III a na lodowisko, choć jeszcze nigdy w życiu nie mieli łyżew na nogach. Smutne było rozstanie, zwłaszcza dla Julii z Id i Kamili z IIIa, które gościły Ani i Yannis w swoich domach.

data publikacji: 2015-02-07 09:52
 
Wycieczka do Drezna
Grudniowy wyjazd uczniów naszej szkoły do Drezna powoli staje się już tradycją. Tym razem nasz pobyt w stolicy Saksonii zaczęliśmy od zwiedzania jedynego w swoim rodzaju Muzeum Higieny, mieszczącego sporo interaktywnych ekspozycji, które dotyczą wielu dziedzin związanych z życiem człowieka. Następnie mogliśmy w trakcie forsownego spaceru po Starym Mieście podziwiać Frauenkirche (kościół ewangelicki, będący symbolem odbudowującego się stale Drezna po bombardowaniu w czasie II wojny światowej), Tarasy Brühla (ogrody ministra finansów Augusta Mocnego, zwane Balkonami Europy), Hofkirche (kościół dworski, obecnie katolicki kościół katedralny biskupstwa drezdeńsko-miśnieńskiego), Operę Sempera oraz oczywiście zespół pałacowy Zwinger, perełkę saskiego baroku, siedzibę elektorów i królów Saksonii. Późnym popołudniem udaliśmy się na Dresdner Striezelmarkt, najstarszy i uchodzący za najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Niemczech. Trudno się z tym nie zgodzić, gdyż panująca na nim niepowtarzalna atmosfera wprowadziła nas w prawdziwie świąteczny nastrój. Na jarmarku mieliśmy okazję spróbować tradycyjnych niemieckich smakołyków, podziwiać liczne stoiska z ozdobami bożonarodzeniowymi oraz sprawdzić nasze umiejętności językowe. Kolejny wyjazd do naszych zachodnich sąsiadów już w przyszłym roku!
data publikacji: 2014-12-12 10:33
 
KOLEJNY TEATRALNY SUKCES UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 1
W piątek 21.11.2014 r. w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy odbył się XI Finał Powiatowego Konkursu ,,Prewencja Teatralna”. Jego organizatorami są Komenda Miejska Policji w Legnicy oraz Legnicka Straż Miejska. Konkurs ma na celu rozwijanie umiejętności rozpoznawania własnych praw i obowiązków w konkretnej sytuacji życiowej, rozumienia obowiązującego prawa oraz postępowania zgodnego z nim, unikania sytuacji powodujących zagrożenie życia bądź zdrowia dzieci i młodzieży.
data publikacji: 2014-11-25 09:18
 
Dzień Niepodległości.
"Ta co nie zginęła" Uczniowie Gimnazjum nr 1 tak zatytułowali program artystyczny, który miał uczcić 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na leśnej polanie, w blasku dogasającego ogniska, młodzi powstańcy snuli marzenia o wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Przy żołnierskiej mogile osierocona matka zapalała znicze, topiąc smutki w pieśni powstańczej. Niepewność, rozpacz, zwątpienie i ból przeplatały się z miłością, poświęceniem i nadzieją. Ta ostatnia nie zawiodła i triumfalne salwy armatnie obwieściły koniec niewoli. Głos radości rozbrzmiewał wśród zebranych. Pieśni zespołu muzycznego i chóru szkolnego stanowiły przepiękną oprawę uroczystości. Ta co nie zginęła, żyć już będzie zawsze w naszych sercach i umysłach. Radością będzie patriotów, dumą pokoleń. Ta co nie zginęła, żyć będzie, póki my żyjemy.
data publikacji: 2014-11-11 10:30
 
<< nowsze | 1  | 2  | 3  | 4  | 5 | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie