Aktualności

IV Gimnazjada Wioślarska za nami
Już po raz czwarty w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Chojnowie młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych spróbowała swych sił na ergometrach wioślarskich. W rywalizacji drużynowej oraz indywidualnej wzięli udział zawodnicy z Bolesławca, Miłkowic, Ścinawy i Chojnowa. Pamiętali również o nas nasi absolwenci i jak co roku odwiedzili nas podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy oraz po raz pierwszy Warsztaty Terapii Zajęciowej w Chojnowie. Zabawy i emocji było co niemiara - zobaczcie sami.
data publikacji: 2016-05-01 10:14
 
SUKCES UCZENNIC GIMNAZJUM NR 1 W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE POLONISTYCZNYM!!!
W dniu wczorajszym otrzymaliśmy wyniki konkursu ,,Stypendiada Polonistyczna” zorganizowanego przez Firmę Edukacyjną „Orzeł”. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach tematycznych: czytelniczej, ortograficznej i literackiej. Miał on na celu propagowanie czytelnictwa, rozbudzanie motywacji czytania, popularyzację twórczości wybranych pisarzy, sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych i umiejętności ich zastosowania oraz umiejętności posługiwania się różnymi formami wypowiedzi pisemnej. Miło jest nam zakomunikować, że już po raz drugi uczennica kl. II d naszej szkoły - Marta Zatwarnicka zdobyła maksymalną liczbę punktów w konkursie ortograficznym ,,Ortograf” i tym samym zajęła I miejsce w Polsce!!! Warto przypomnieć, że Marta jest również ubiegłoroczną zdobywczynią tytułu Mistrza Ortografii Ziemi Chojnowskiej w kategorii szkół ponadpodstawowych. Na pochwałę i słowa uznania zasługuje także Katarzyna Mazurkiewicz z kl. II c, która za swoją pracę pisemną w formie listu otrzymała wyróżnienie w konkursie literackim ,,Polonus”. Obu laureatkom serdecznie gratulujemy wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów!!! Za organizację i prawidłowy przebieg Stypendiady 2015/2016 odpowiedzialne były panie polonistki: M. Inglot, E. Wołoszyn i K. Dominiak.
data publikacji: 2016-04-23 10:59
 
Gimnazjum nr 1 wspiera Cuprum Lubin
Gimnazjum nr 1 w Chojnowie znane jest ze swoich tradycji sportowych. Nie tylko czynnie uprawiamy sport, ale również dopingujemy najlepszych. Dlatego już trzeci raz w ciągu ostatnich miesięcy wspieraliśmy drużynę siatkarską Cuprum Lubin, w której występują mistrzowie świata – Mateusz Możdżonek i Grzegorz Łomacz. Tak jak na poprzednich wyjazdach, również i tym razem wypełniliśmy dwa autokary (przy pomocy uczniów z SP 3, SP 4 oraz z Powiatowego Zespołu Szkół – dzięki!) i udaliśmy się do przepięknej hali RCS w Lubinie. Spotkanie Cuprum Lubin – ZAKSA Kędzierzyn Koźle dostarczyło nam wielu sportowych emocji. Kolejny raz mieliśmy możliwość oglądania siatkówki na najwyższym poziomie. Dzięki temu dowiedzieliśmy się (bawiąc się przy tym wyśmienicie), ile pracy musimy włożyć, aby dorównać mistrzom. Z pewnością nie była to ostatnia wycieczka sportowa, jaką zorganizowało Gimnazjum nr 1. Dlaczego? Dlatego, że nasze motto brzmi: NAUKA, SPORT I DOBRA ZABAWA. To wszystko łączymy podczas takich wyjazdów.
data publikacji: 2016-04-11 16:52
 
NA FALI”- NOWY PROJEKT FUNDACJI ,,SMAK SUKCESU”!!!
Już po raz kolejny uczniowie Gimnazjum nr 1 realizują projekt fundacji „Smak Sukcesu” przeprowadzany w ramach programu „Równać Szanse” przy współpracy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Nasze nowe przedsięwzięcie nosi tytuł „Na Fali”. Jego koordynatorem jest pani Iwona Majerowska- nauczyciel fizyki. Projekt ma na celu nabycie przez uczestników umiejętności planowania i organizowania działań w zespole oaz zdobywania wsparcia społecznego dla swoich koncepcji. Pierwsze kroki skierowaliśmy więc do Pana Burmistrza i Pana Wójta w celu zaprezentowania przedstawicielom władz miasta i gminy Chojnów założeń naszego projektu oraz harmonogramu działań zaplanowanych do realizacji. Do tej pory przeprowadziliśmy już warsztaty doświadczalne, których uczestnikami byli uczniowie Gimnazjum nr 1 . Ponadto zaprezentowaliśmy naszym młodszym kolegom ze szkół podstawowych przedstawienie zatytułowane ,,Eureka”. W sposób humorystyczny przybliżyliśmy im postać Archimedesa i jego prawo. Choć dla niektórych z nas był to debiut aktorski, bawiliśmy się świetnie! Wkrótce zajmiemy się także, co będzie dla nas największą frajdą, BUDOWĄ ŁODZI!!!, którą zwodujemy na rzece Skorze podczas czerwcowego spływu kajakowego, natomiast w maju br. wybieramy się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy, podczas której zwiedzimy m. in. Centrum Nauki Kopernik!!! : ) W ramach naszego projektu ogłosiliśmy także konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, zatytułowany „Statek moich marzeń”, oraz konkurs dla starszych klas na nakręcenie krótkiego filmiku z doświadczeniem fizycznym. O naszych dalszych działaniach projektowych będziemy informować na bieżąco. Z wiosennym pozdrowieniem- uczniowie Gimnazjum nr 1!!!
data publikacji: 2016-03-31 12:23
 
Jakub Wołoszyn - Najpopularniejszym Sportowcem Chojnowa
W dniu wczorajszym, 19 lutego 2016 roku, w legnickim hotelu Milenium odbyła się gala finałowa VIII Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera, organizowanego przez portal LCA.PL oraz Gazetę Legnicką. W roku 2015 do miana najpopularniejszego sportowca miasta nominowanych było aż czworo uczniów naszego gimnazjum – Alicja Gałas, Ania Szewczyk, Dawid Laskowski i Jakub Wołoszyn; troje z nich uplasowało się na trzech pierwszych miejscach.
Najpopularniejszym sportowcem roku 2015 okazał się młody piłkarz Chojnowianki Chojnów Jakub Wołoszyn–Jakubowi serdecznie gratulujemy.To już trzecie z kolei zwycięstwo sportowca reprezentującego Gimnazjum nr 1 w Chojnowie.
data publikacji: 2016-02-20 15:00
 
<< nowsze | 1  | 2  | 3 | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie