Aktualności

Powiatowe Igrzyska LZS
Dnia 16.01.2016 r. w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego Powiatowych Igrzysk LZS Mieszkańców Miast i Wsi w roku 2015 w Powiecie Legnickim. Gimnazjum nr 1 w klasyfikacji ogólnej zajęło II miejsce.
data publikacji: 2016-01-18 10:44
 
International Week w Jedynce
W minionym tygodniu w Gimnazjum Nr 1 po raz kolejny gościliśmy egzotycznych gości. Studentki z Brazylii, Hong Kongu i Egiptu poprowadziły tygodniowe warsztaty językowe dla wszystkich uczniów naszej szkoły i nie tylko…. Gimnazjaliści i uczniowie klas szóstych szkół podstawowych zdobywali wiedzę z zakresu kultury, historii, edukacji, geografii i kuchni ojczystych krajów naszych gości. Wszystkie zajęcia odbywały się oczywiście w języku angielskim, więc każdy miał okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w praktyce i wzbogacić słownictwo. Niektórzy być może zdali sobie sprawę, że muszą ostro zabrać się za naukę angielskiego i to też był jeden z celów naszego projektu. Głównymi celami, jak co roku, było otwarcie młodzieży na świat, przełamanie oporów przed komunikacją w języku obcym i nawiązanie przyjaźni z osobami reprezentującymi inny obszar kulturowy. Te cele osiągnęliśmy w stu procentach. Były rozmowy, były żarty, nauka pisania po chińsku i po arabsku, mnóstwo wspólnych fotografii , wspólny wyjazd na łyżwy a na koniec oczywiście... łzy i zapewnienia o wielkiej przyjaźni. Rana, Alice i Lau prowadzące warsztaty wyjechały zachwycone naszą szkołą, naszym miastem, naszą polską zimą a szczególnie ciepło mówiły o goszczących je rodzinach. My również dziękujemy rodzicom Karoliny, Julki I Klaudii za gościnność i zaangażowanie. Mamy nadzieję że przyszłoroczny International Week będzie równie wesoły i owocny.
data publikacji: 2016-01-16 11:34
 
Święta w Jedynce
,,NARODZIŁA SIĘ MIŁOŚĆ...”
Dnia 22.12.15 r. w Gimnazjum nr 1 odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Przedstawienie przygotowali uczniowie klas I, II i III pod kierunkiem p. M. Inglot i p. A. Rozmus. Młodzi artyści z dużym zaangażowaniem przypomnieli wszystkim wydarzenia biblijne związane z narodzinami Jezusa, podkreślając jednocześnie wagę uniwersalnych wartości, takich jak miłość, dobro i troska o drugiego człowieka. Na scenie pojawili się m. in. Maryja z Dzieciątkiem i Józefem, aniołki, rogate diabły z knującym intrygi Lucyferem na czele, okrutny król Herod, grajek oraz śmierć z kosą. Nie zabrakło także betlejemskiej stajenki. Poszczególne sceny spektaklu przeplatane były pięknymi kolędami w wykonaniu szkolnego chóru, któremu akompaniowali inni uzdolnieni muzycznie uczniowie Gimnazjum nr 1 oraz p. T. Susmęd. Ciekawym uzupełnieniem całości okazał się świąteczny taniec przygotowany przez p. J. Koczańską. Niezwykle oryginalny, momentami wzruszający, występ bardzo spodobał się widzom, którzy nagrodzili jego twórców i aktorów gromkimi brawami.
Na koniec głos zabrał zaproszony gość- Ks. Proboszcz M. Makowski. Następnie p. Dyrektor E. Fałat złożyła wszystkim świąteczno-noworoczne życzenia oraz zaprosiła społeczność szkolną do wspólnego kolędowania. Radosny śpiew uświadomił uczestnikom spotkania, że święta Bożego Narodzenia są już blisko... Po jasełkach odbyło się ogłoszenie wyników trzech konkursów o tematyce świątecznej przeprowadzonych w naszej szkole: porannego Konkursu Śpiewania Kolęd i Pastorałek, Konkursu na Stroik i Ozdobę Świąteczną oraz kartkę o tematyce bożonarodzeniowej i noworocznej w języku niemieckim. Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni.
Ze świątecznym pozdrowieniem Gimnazjum nr 1!
data publikacji: 2015-12-24 12:11
 
,,GIMNAZJUM NR 1 W CHOJNOWIE NAJLEPSZE W TEGOROCZNEJ PREWENCJI TEATRALNEJ!!!”
18.12.2015 r. odbył się XI finał powiatowego konkursu ,,Prewencja Teatralna” adresowanego do uczniów szkół gimnazjalnych powiatu legnickiego. W tym roku do grona głównych organizatorów imprezy, którymi są Komenda Miejskiej Policji w Legnicy i Straż Miejska w Legnicy, dołączył Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. W związku z powyższym młodzież miała okazję zaprezentować swoje umiejętności na profesjonalnej scenie!!! W ścisłym finale znalazło się ogółem pięć grup teatralnych, w tym jedna z Chojnowa, jedna z Rui i trzy z Legnicy. Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: aktorka p. Marzena Kipiel- Sztuka , p. Maria Leżak z Kuratorium Oświaty , p. Joanna Rostkowska z Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, sierż. sztab. Izabela Burska z KMP w Legnicy , mł. spec. Justyna Janusz ze Straży Miejskiej w Legnicy. Tym razem uczniowie Gimnazjum nr 1 w Chojnowie zaprezentowali spektakl pt. ,,Inny- nie znaczy gorszy”, za który zdobyli I miejsce !!! Opiekunem artystycznym grupy była p. Monika Inglot. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 4 w Legnicy, natomiast trzecie- Gimnazjum w Rui. Wyróżnienia za walory wychowawcze zdobyły gimnazja nr 5 i 3 z Legnicy. Wszyscy uczestnicy ostatniego etapu konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Legnicy i Starostwo Powiatowe w Legnicy. Trzeba przyznać, że poziom przedstawień finałowych był bardzo wysoki i wyrównany, dlatego też Jury miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. A oto uczniowie, którzy przyczynili się do powyższego sukcesu: Justyna Faluta kl. II d, Paulina Hołda kl. II d, Liwia Kisielwicz kl. II d, Maja Łysoń kl. II d, Oliwia Marcinów kl. II d, Daria Opiela kl. II d, Anna Szewczyk kl. II d, Marta Zatwarnicka kl. II d, Julia Zawadzka kl. II d, Emil Giersok kl. II d, Aleksander Putyra kl. II d, Angelika Jarząb kl. III d i Daria Paduch kl. III d. Gratulujemy!!! : )
data publikacji: 2015-12-18 21:36
 
Chojnowska „JEDYNECZKA” na piąteczce
14 grudnia 2015 roku na basenie CENTRUM 7 w Lubinie odbyły się zawody pływackie finału strefy legnickiej szkół gimnazjalnych w pływaniu drużynowym. Był to sprawdzian umiejętności pływackich uczniów Gimnazjum nr 1 w Chojnowie. Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn z Lubina, Rudnej, Chojnowa, Polkowic, Głogowa i Legnicy. Zespół pływaków z „Jedynki” wywalczył 5. miejsce z czasem 5 min. 55 sek. Czas uzyskany podczas zawodów jest nowym rekordem szkoły w pływaniu drużynowym. Cieszy fakt, że jako drużyna pokazaliśmy pierwiastek sportowej rywalizacji, nieustępliwości i serca do walki z konkurencją. Motywacją i „dodatkowym zawodnikiem” był fantastyczny doping całej drużyny dla płynącego kolegi. Klasyfikacja zespołów: I miejsce – Gimnazjum Rudna II miejsce – Gimnazjum nr 2 Lubin III miejsce – Gimnazjum nr 1 Polkowice IV miejsce – Gimnazjum nr 2 Legnica V miejsce – Gimnazjum nr 1 Chojnów VI miejsce – Gimnazjum nr 2 Polkowice VII miejsce – Gimnazjum nr 2 Chojnów VIII miejsce – Gimnazjum nr 4 Lubin IX miejsce – Gimnazjum nr 5 Głogów Reprezentacja Gimnazjum nr 1 w Chojnowie wystąpiła w składzie: Mendel Krystian, Szumilas Michał, Mietelski Mikołaj, Rudnicki Łukasz, Chudy Jakub, Wieleżew Arkadiusz, Sobkowicz Kacper, Krakowski Dawid, Podłaszczyk Konrad, Opałko Adrian, Krynicki Michał, Cieśla Filip, Sobczak Łukasz. Opiekunem zespołu był Maciej Cieśla. Serdecznie gratulujemy naszym wychowankom i ich rodzicom.
data publikacji: 2015-12-18 13:30
 
<< nowsze | 1  | 2  | 3  | 4 | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie