Aktualności

Mamy Mistrza Ortografii
Znamy oficjalne wyniki 13 edycji Chojnowskiego Dyktanda. Mistrzem Ortografii Ziemi Chojnowskiej zostaje Marta Zatwarnicka. 3 miejsce zajęła Maja Łysoń, 4 – Oliwia Dziurbiel – nasza absolwentka, 5 – Paulina Hołda, 6 – Liwia Kisielewicz, 7 – Karolina Kapral, 10 – Jagoda Guściora, Natalia Sankiewicz. I jak tu się nie cieszyć 🙂
data publikacji: 2016-06-03 18:29
 
Rekord Polski pobity
Wczorajsza próba bicia rekordu Polski w tańcu belgijskim zakończyła się ogromnym sukcesem.Na chojnowskim Rynku swoje umiejętności taneczne zaprezentowało 950 osób. Wśród nich reprezentanci chojnowskich szkół, w tym: Szkół Podstawowych nr 3 i 4, Gimnazjów 1 i 2 oraz Powiatowego Zespołu Szkół. Nie zabrakło też dorosłych przedstawicieli naszego miasta. Gratulujemy :)
data publikacji: 2016-06-02 10:40
 
Spływy kajakowe Jedynki
Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy podczas tegorocznych spływów kajakowych. Oferujemy mnóstwo pozytywnych wrażeń, wspaniałą atmosferę i doskonałe towarzystwo! Obiecujemy, że nie będzie łatwo, szybko, ale jak przyjemnie na mecie. Nasze spływy to okazja do przeżycia niezapomnianej przygody, która czeka na wyciągnięcie ręki. 11 i 18 czerwca miłośnicy kajakarstwa spotkają się w Zagrodnie na starcie VII i VIII spływu kajakowego „Jedynki”. Kolejny raz popłyniemy Skorą, bo na Skorze nie można nudzić się. Każdego roku jest inaczej. Odkrywamy z kajaka zupełnie nową rzekę, nowy świat. To trzeba zobaczyć i przeżyć samemu. Dlatego zapraszamy! Wyrusz z nami! Zapisy prowadzi pani Bona Szaban. Udział w spływie to koszt 50 zł od osoby. Płyniemy z przerwą na posiłek w Jadwisinie. Każdy uczestnik spływu jest ubezpieczony. Do zobaczenia na szlaku!
data publikacji: 2016-05-29 10:55
 
ZWIEDZAMY EUROPĘ :)
Obywatelu Europejczyku – Europa wita Cię dziś bez granic! Lecz TY nie oddawaj swej Polskości za nic, Bądź obywatelem wiernym sercu swemu! A skoro nie ma już granic, wybierz się w podróż po Europie By nowe kraje zwiedzić. To dziś jest na topie!

Takimi oto słowami uczniowie Gimnazjum nr 1 w Chojnowie rozpoczęli coroczne obchody Dnia Europejskiego. A Europejczykami są „na bank”, o czym mogą świadczyć tegoroczne wycieczki do Berlina czy Pragi! W dodatku, już na początku następnego roku szkolnego czekają ich kolejne wyprawy m.in. do Czeskiego Raju wraz z zaprzyjaźnioną szkołą z miasta Mnichovo Hradiště. Cieszymy się więc bardzo, że podróże po Europie staną się nieodłączna częścią obchodów Dnia Europejskiego!!!

Natomiast dziś, 25.05.2016r. na uroczystej gali uczniowie zaprezentowali nakręcony w Pradze „czeski film”, przedstawili najważniejsze zabytki wybranych krajów europejskich oraz spróbowali swoich sił w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. Można było usłyszeć wiele popularnych utworów w wykonaniu naszych utalentowanych gimnazjalistów. Po długich obradach jury wyłoniło zwycięzców i wręczyło nagrody, które ufundowane zostały przez Radnego Gminy Chojnów- pana Jana Kozubskiego. I miejsce zajął Tomasz Bielecki z kl. IIID, który zaśpiewał piosenkę Adele pt. „Hello” przy akompaniamencie gitarowym Klaudii Kawy. II miejsce zajęła Natalia Kawerska z kl. IIIA, która wyonała utwór „They don’t know about us” zespołu One Direction III miejsce zajęła Ewelina Płachta w piosence John’a Legend pt. „All of me” Wyróżnienie za szczególnie interesującą interpretację piosenki „Personal Jesus” Marilyn’a Manson’a otrzymał Przemysław Lipa z kl.IIIC Serdecznie gratulujemy zwycięzcom !!! Europejską galę uświetniły także występy taneczne naszego szkolnego zespołu tanecznego prowadzonego przez panią Jarosławę Koczańską oraz zespołu One Beat z MDK w Chojnowie prowadzonego przez panią Jagodę Zderską. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i niezapomniane wrażenia!!!

data publikacji: 2016-05-27 11:34
 
Jedynka z wizytą w Mnichovo Hradiště
Nasze spotkanie z Czechami rozpoczęliśmy w poniedziałek 9.05.2016 r. od przekroczenia granicy w Jakuszycach. Po uzupełnieniu zawartości portfeli wyruszyliśmy w kierunku pięknej krainy- Czeskiego Raju. Tam mieliśmy zaplanowaną wizytę w Mnichovo Hradiště – przyszłym mieście partnerskim Chojnowa. Nie czekaliśmy na oficjalne podpisy. Pani dyrektor nawiązała kontakt z tamtejszą szkołą, która bardzo chętnie nas ugościła. Wyposażeni w sprzęt sportowy i flagi zajechaliśmy około południa na rynek tego nie tylko z pozoru bardzo miłego miasteczka. Na rynku spotkaliśmy panią Katarzynę Szajdę, która oprowadziła nas po mieście, opowiedziała jego historię. Krótki spacer zakończyliśmy w szkole, gdzie przywitała nas przesympatyczna pani dyrektor Eva Hajzlerova. Zaprezentowała budynek i pomieszczenia. Mogliśmy zajrzeć do sal lekcyjnych. W jednej z nich Mikołaj Mietelski poprowadził wykład o przyjaźni polsko-czeskiej. W dobrym nastroju, po wymianie uprzejmości oraz okolicznościowych upominków, chłopcy reprezentujący Gimnazjum nr1 rozegrali mecz piłki nożnej. Mimo zapewnień o typowo towarzyskiej atmosferze spotkania, mecz miał dramatyczny przebieg. Gospodarze prezentowali bardzo wysoki poziom. Po pierwszej bramce dla naszej drużyny, szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Doping naszych dziewcząt, zwłaszcza Magdy Chadały i Majki Łysoń, uratował sytuację. Ostatecznie rzuty karne rozstrzygnęły spotkanie na naszą korzyść. Duch sportowy, sprzyjał tworzeniu się więzi między gośćmi i gospodarzami. Chłopcy z Mnichovo Hradiště są żądni rewanżu, powiązanego z wizytą w naszej szkole, co na pewno będzie miało miejsce. Wspomnienia z tej wizyty pozostaną z nami na długo. My dzielimy się nimi na naszej fotogalerii a partnerzy z Hradiste na stronie http://www.1zsmhradiste.cz
data publikacji: 2016-05-14 13:46
 
<< nowsze | 1  | 2 | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie