Aktualności

Gimnazjum nr 1: Nauka, turystyka, dobra zabawa, czyli przyjemne z pożytecznym
Wakacje zbliżają się ogromnymi krokami, aura sprzyja. Możemy naukę wykorzystać w praktyce. Dlatego w Gimnazjum nr 1 ruszył czas wycieczek i wyjazdów. Łączymy w nich naukę z relaksem i dobrą zabawą. Przecież już dawno powiedziano, że "podróże kształcą". Nie musimy w szkole rozmawiać o stylach architektonicznych, roślinach, zjawiskach fizycznych i przyrodniczych, możemy wszystko sprawdzić organoleptycznie.
data publikacji: 2016-06-13 17:23
 
Stonoga 2016
11 czerwca miłośnicy tańca z całej Polski mogli spotkać się na 17 STONODZE, czy kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Zespołów Tanecznych. Wśród zespołów tańczących w kategorii disco fantastycznie wystąpił nasz ONE BEAT, który zdobył II miejsce!!! Dziewczynom serdecznie gratulujemy. Zdjęcia - Margot Stel.
data publikacji: 2016-06-13 16:56
 
„Z książką na walizkach”
Z dumą informujemy, że uczeń Gimnazjum nr 1 Przemysław Lipa otrzymał nagrodę w Dolnośląskim Turnieju Młodych Recenzentów. To już 10 edycja konkursu „Z książką na walizkach”. W tym roku dotyczył on europejskich twórców literatury. Uczeń klasy 3c podjął się zrecenzowania książki-wywiadu Macieja Maleńczuka, polskiego wokalisty. Życie pełne przewrotów, twórczych inspiracji i problemów ze zdrowiem zainspirowały młodego czytelnika. Wyróżniony w szkolnym etapie konkursu pochwalił się swoją pracą w województwie. „Lekkie pióro”, poczucie estetyki i wrażliwość chłopca zwróciły uwagę jury na jego pracę. Przemkowi gratulujemy nagrody. Przypomnieć trzeba, że w ubiegłym roku również odebraliśmy nagrodę w tym konkursie. Otrzymała ją Klaudia Bernat za pracę plastyczną inspirowaną światem książki.
data publikacji: 2016-06-13 16:52
 
Jak nie czytam, jak czytam
10 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski zbiorą się w swoich szkołach i będą wspólnie czytać — każdy to, na co ma ochotę. Przy organizacyjnej pomocy bibliotek stworzą niespotykaną dotąd ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie. Nam nie jest wszystko jedno, zatem z ochotą przyłączamy się do kolejnej akcji promującej czytelnictwo młodych. Hasło projektu "Jak nie czytam, jak czytam" będzie potwierdzeniem naszej czytelniczej gotowości.
data publikacji: 2016-06-08 18:50
 
Projekt „Na fali” na finiszu
Już niedługo uczniowie Gimnazjum nr 1 ukończą projekt fundacji Smak Sukcesu „NA FALI” z grantu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Przez długie miesiące uczestnicy projektu nabywali wiedzę teoretyczną związaną z prawem Archimedesa i pływalnością ciał poprzez uczestnictwo w warsztatach fizycznych, na których przeprowadzali doświadczenia.
data publikacji: 2016-06-08 18:15
 
1 | 2  | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie